Гран-прі рівненського кінофестивалю "Місто мрії" поїхало у Швецію
Опубліковано : Степан Ромашкін
Фото з відкритих джерел
39 годин кінокадрів, 69 конкурсних фільмів, проходження по зеленій доріжці замість традиційної червоної і церемонія нагородження – у Рівному завершився перший міжнародний кінофестиваль «Місто Мрії». А гран-прі отримала короткометражка «Муссе» автора зі Швеції Джона Хеллеберга. Представники журі були у своєму виборі були одноголосними, адже це оригінальна історія, яка поєднує і комедію, і трагедію, а ще прекрасна режисерська, операторська і акторська робота.
«Фільм «Муссе» - це історія про пограбування букмекерської контори. Але розказана вона, точніше знята, непередбачувано та інтригуюче. Так, наприклад, доки злочинець чекав відповіді на вимоги, він поставив умову – щоб кожен поліцейський розказав анекдот. Здавалося б, такий момент мав би бути напруженим, а режисер знайшов таку оригінальну лінію. Загалом тут вдалося поєднати і гумор, і драму, тому й робота вийшла успішна», - пояснює директор кінофестивалю «Місто Мрії» Віктор Булига.
Загалом тематика конкурсних робіт була різноманітна: від романтики і до серіалу-рекомендації, як виживати в умовах дикої природи. Автор цієї короткометражки Андрій Рябко отримав спеціальну відзнаку. Тим часом у ній зіграв рівненський науковець, який мандрує екзотичними куточками планети і знімає про це фільми, Ростислав Шикула. Він і давав практичні поради, наприклад, про те, як смажити рибу без сковорідки чи які частинки очерету можна їсти.
«Переможців визначали у кожній номінації, проте у мене, як директора фестивалю, було дві відзнаки. Одну з них я вручив рівненському автору Олександру Бочку, а іншу – учасниці з Канади Дарці Параді. Її робота про те, як із часом змінюється місто. Авторка використала старі світлини і анімацію. Крім того, вона сама виконала саунд-трек. Мені ця тема близька», - розповідає Віктор Булига.
Тим часом на наступний рік він планує проведення другого міжнародного фестивалю «Місто Мрії».
Тетяна ІЛЬНИЦЬКА, Рівне
Джерело: День