На Рівненщині зросте ціна оренди паїв

14.11.2019 17:13   Джерело: RvNews
Опубліковано : Вікторія Синиця

Нагадаємо, 12 листопада ВРУ ухвалила у першому читанні законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення».

Середній розмір сплати за 1 гектар орендованих земель на Рівненщині складає 1900 гривень, а є підприємства, які платять більше 3 000 гривень.

Про це розповіла директорка департаменту агропромислового розвитку Рівненської ОДА Надія Переходько. Вона повідомила, що всього аграрії Рівненщини сплатили селянам майже 560 млн грн за оренду земельних паїв. За останні п’ять років плата зросла більше ніж у два рази. Найбільше платять у Гощанському, Радивилівському, Млинівському та Рівненському районах.

Втім, фахівці галузі прогнозують подальше зростання плати за орендовані гектари.

«Сьогодні можемо порівняти, скільки отримує українець в середньому за оренду 1 га землі – близько 1700 грн. А скільки отримують у Польщі – у перерахунку на гривні 7-8 тисяч. Для того й потрібен прозорий ринок, щоб ми зрозуміли, якою є справжня вартість», - пояснив Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов.

Нагадаємо, 12 листопада Верховна Рада України ухвалила у першому читанні законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення». Головна мета - формування законодавчого поля для запровадження ринкового обігу земель сільськогосподарського призначення.

Головні новації законопроєкту, якими пропонується:

  • скасувати з 01.10.2020 заборону на відчуження земель сільськогосподарського призначення усіх форм власності;
  • визначити суб’єктний склад осіб, які можуть набувати право власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення;
  • встановити мінімальну стартову ціну продажу земельних ділянок державної та комунальної власності на земельних торгах на рівні не нижче нормативної грошової оцінки;
  • встановити обмеження на сукупну площу земельних ділянок сільськогосподарського призначення, яка може перебувати у власності громадянина та юридичної особи, та пов’язаних з нею осіб;
  • доповнити новим видом санкцій "заборона на набуття у власність земельних ділянок”.

Тимофій Милованов зазначив, що прийняття Закону сприятиме встановленню об’єктивної ринкової вартості земельних ділянок сільськогосподарського призначення, допоможе збільшити інвестиційні можливості аграрного сектору, а також сприятиме забезпеченню прозорості операцій із землею.

 
За матеріалами прес-служби РОДА
 

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews