Рівненська обласна рада змусить звітувати дев’ять підприємств

13.01.2018 20:43   Джерело: RvNews
Опубліковано : Наталія Рівненська

Комунальні підприємства публічно звітуватимуть за витрачені гроші. Зробити це зобов’яже Рівненська облрада. Так, у 2018 році фінансові звіти, в тому числі й розмір винагороди директорів, публікуватимуться в Інтернеті.

Публічно звітувати комунальні підприємства мали би ще з минулого січня, коли вступили у силу зміни до Господарського кодексу. Як зазначають у Рівненській обласній раді, підприємствам одразу дали доручення оприлюднювати інформацію, але поки що виконували вказівку тільки частково, бо порядку оприлюднення даних депутати не затвердили. Так, на сайті облради можна нині знайти дані про договори оренди, які уклали і підприємства, і комунальні заклади, але Господарський кодекс вимагає значно більшої звітності.

Так, підприємства повинні оприлюднювати інформацію про договори, за якими витрачають кошти, за 10 днів після підписання. За стільки ж часу має з’являтися для громадськості інформація про договірні зобов’язання підприємств. Щокварталу мають бути фінансові звіти, а щороку поновлювати інформацію про керівника та «структуру, принципи формування і розмір його винагороди, включаючи компенсаційні пакети і додаткові блага».

Інформація повинна буде з’являтися або на сайті облради, або на ресурсі підприємства. Правда, депутати ще мають затвердити порядок оприлюднення на наступній сесії, яка буде не раніше кінця лютого.

Зазначимо, що наразі Рівненська обласна рада є власницею дев’яти підприємств. Йдеться про «Рівнекнигу», обласне БТІ, «Автобазу», «Їдальню №20», яка працює у будівлі облради, «Аптеку Ліки», «Управління майновим комплексом», «Рівнеоблводоканал», «Рівненський будинок вчених» та «Міжнародний аеропорт Рівне». Більшість з них приносять, хоч і невеликі, але доходи в обласний бюджет. Проте деякі депутати переконані, що частину доходів керівники цих підприємств приховують.

Алла САДОВНИК
 
За матеріалами «Рівне Вечірнє»

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews