Понад 100 помешкань за п’ять років придбали для учасників АТО на Рівненщині

23.01.2020 23:23   Джерело: RvNews
Опубліковано : Новини Рівненщини

Як повідомив під час селектору з регіонами заступник Міністра у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Антон Колумбет, цього року з державного бюджету на фінансування Програми виділили 248 мільйонів гривень. Така сума вдесятеро більша від минулорічної.

Нагадаємо, за рахунок коштів держбюджету право на забезпечення житлом мають: особи з інвалідністю внаслідок війни I та II групи, внутрішньо – переміщені особи, які є учасниками бойових дій, або особами з інвалідністю внаслідок війни ІІІ групи, члени сім’ї загиблого.

На сьогодні в програмі передбачена закупівля житла лише в новобудовах. Тому, аби процес пришвидшити, голова Рівненської ОДА Віталій Коваль запропонував внести зміни.

«Потрібно долучити до програми вторинний ринок. Тоді учасники АТО/ООС  зможуть отримувати грошову компенсацію на житло, не чекаючи закінчення спорудження новобудов. Тим більше, вторинне житло – дешевше і має переваги уже зробленого ремонту», - сказав Віталій Коваль.

Таку ініціативу спрощення програми підтримав заступник Міністра, тому вже найближчим часом  ці та інші пропозиції від областей проговорять у відомстві.

Крім того, він нагадав про програми, які уряд започаткував для учасників АТО/ООС. Мова йде, наприклад, про пільгово-іпотечне кредитування під 3% річних і 6% першого внеску, а також програму доступного житла, в рамках якої 50 % коштів компенсує держава.

За матеріалами РОДА

 

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews